The Mugen Multiverse
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Welcome!!! - Bienvenidos!!! - ( We hope you will get involved in the MMV Community which is dedicated to having fun with Mugen ) - Bienvenidos!!! - Welcome!!!
 
PortalHomeFAQMemberlistLatest imagesUsergroupsSearchRegisterComic WIP TrackerDownloadsLog inChat
Website Navigation Help
Translate the Website
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Latest topics
» SPRITE REQUEST
MARVEL AVENGERS ALLIANCE MUGEN DUAL SYSTEM SCREENPACK by mazemerald Emptyby joedragon Today at 12:09 pm

» SEGA vs. Capcom Fighting Mega Stars Genesis (Full Game)
MARVEL AVENGERS ALLIANCE MUGEN DUAL SYSTEM SCREENPACK by mazemerald Emptyby CARNAGE777 Yesterday at 4:28 pm

» "Latverian Submarine" Doctor Doom Stage Version 2.0 For MUGEN 1.1 and IKEMEN-GO
MARVEL AVENGERS ALLIANCE MUGEN DUAL SYSTEM SCREENPACK by mazemerald Emptyby Shining Yesterday at 3:45 pm

» Spider-man mugen pre-final (preview) version
MARVEL AVENGERS ALLIANCE MUGEN DUAL SYSTEM SCREENPACK by mazemerald Emptyby Baelorn Yesterday at 12:25 pm

Special Features at MMV




Chat on MMV w/ Discord

Video Content Creation Reference
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search

 

 MARVEL AVENGERS ALLIANCE MUGEN DUAL SYSTEM SCREENPACK by mazemerald

Go down 
4 posters
AuthorMessage
Mazemerald




Posts : 3999
Join date : 2012-12-10
Age : 28

MARVEL AVENGERS ALLIANCE MUGEN DUAL SYSTEM SCREENPACK by mazemerald Empty
PostSubject: MARVEL AVENGERS ALLIANCE MUGEN DUAL SYSTEM SCREENPACK by mazemerald   MARVEL AVENGERS ALLIANCE MUGEN DUAL SYSTEM SCREENPACK by mazemerald EmptyNovember 25th 2013, 9:43 pm

MARVEL AVENGERS ALLIANCE MUGEN DUAL SYSTEM SCREENPACK by mazemerald

compatible with = winmugen LR or MUGEN 1.0

[You must be registered and logged in to see this image.]

untill the moment this is the next SP that i will release!

I hope you like this version!

more coming soon! NOW LOADING


SEE IT IN RELEASES NOW!


Last edited by mazemerald on November 28th 2013, 8:01 pm; edited 2 times in total
Back to top Go down
Mazemerald




Posts : 3999
Join date : 2012-12-10
Age : 28

MARVEL AVENGERS ALLIANCE MUGEN DUAL SYSTEM SCREENPACK by mazemerald Empty
PostSubject: Re: MARVEL AVENGERS ALLIANCE MUGEN DUAL SYSTEM SCREENPACK by mazemerald   MARVEL AVENGERS ALLIANCE MUGEN DUAL SYSTEM SCREENPACK by mazemerald EmptyNovember 27th 2013, 6:34 pm

more some fixes and adjust for the releasing!

i hope you guys like the result.

my intention is the more seemed with CPS4.
Back to top Go down
Fightfan




Posts : 462
Join date : 2012-07-18

MARVEL AVENGERS ALLIANCE MUGEN DUAL SYSTEM SCREENPACK by mazemerald Empty
PostSubject: Re: MARVEL AVENGERS ALLIANCE MUGEN DUAL SYSTEM SCREENPACK by mazemerald   MARVEL AVENGERS ALLIANCE MUGEN DUAL SYSTEM SCREENPACK by mazemerald EmptyNovember 27th 2013, 11:46 pm

This looks great. Maybe could be used for a full game project?
Back to top Go down
gartanham

gartanham


Posts : 1087
Join date : 2012-05-01
Age : 33

MARVEL AVENGERS ALLIANCE MUGEN DUAL SYSTEM SCREENPACK by mazemerald Empty
PostSubject: Re: MARVEL AVENGERS ALLIANCE MUGEN DUAL SYSTEM SCREENPACK by mazemerald   MARVEL AVENGERS ALLIANCE MUGEN DUAL SYSTEM SCREENPACK by mazemerald EmptyNovember 28th 2013, 7:45 am

ilu This caught my attention most of all, is very beautiful, good and great taste, congratulations man! an incredible talent, perhaps a "DC vs. Marvel" in this aspect make me change my old Sp by Harlequin.lol! 
Back to top Go down
cravd




Posts : 962
Join date : 2012-05-30
Location : Mexico

MARVEL AVENGERS ALLIANCE MUGEN DUAL SYSTEM SCREENPACK by mazemerald Empty
PostSubject: Re: MARVEL AVENGERS ALLIANCE MUGEN DUAL SYSTEM SCREENPACK by mazemerald   MARVEL AVENGERS ALLIANCE MUGEN DUAL SYSTEM SCREENPACK by mazemerald EmptyNovember 28th 2013, 2:05 pm

MARVEL AVENGERS ALLIANCE MUGEN DUAL SYSTEM SCREENPACK by mazemerald 670481599  i like Very Happy 
Back to top Go down
Mazemerald




Posts : 3999
Join date : 2012-12-10
Age : 28

MARVEL AVENGERS ALLIANCE MUGEN DUAL SYSTEM SCREENPACK by mazemerald Empty
PostSubject: Re: MARVEL AVENGERS ALLIANCE MUGEN DUAL SYSTEM SCREENPACK by mazemerald   MARVEL AVENGERS ALLIANCE MUGEN DUAL SYSTEM SCREENPACK by mazemerald EmptyNovember 28th 2013, 4:42 pm

ALMOST THERE!

THE FINALIZATION IS COMING OUT RUSH!
Back to top Go down
Sponsored content





MARVEL AVENGERS ALLIANCE MUGEN DUAL SYSTEM SCREENPACK by mazemerald Empty
PostSubject: Re: MARVEL AVENGERS ALLIANCE MUGEN DUAL SYSTEM SCREENPACK by mazemerald   MARVEL AVENGERS ALLIANCE MUGEN DUAL SYSTEM SCREENPACK by mazemerald Empty

Back to top Go down
 
MARVEL AVENGERS ALLIANCE MUGEN DUAL SYSTEM SCREENPACK by mazemerald
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Does anybody still have the Marvel Avengers Alliance screenpack by Mazemerald?
» DUAL SCREENPACK SYSTEM MACHINE
» SOUL CALIBUR II SCREENPACK WIP = dual winmugen or MUGEN 1.0
» MARVEL AVENGERS screenpack LR
» MARVEL AVENGERS BATTLE FOR THE EARTH screenpack LR

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
The Mugen Multiverse :: Mugen Related :: Projects-
Jump to: